12/16/18

КАДАР

ОУ Елпида Караманди


АВГУСТ 1999г. 
АПРИЛ, 2002г.
2003г. 

Директор: 


  • м-р Татјана Дамчевска

ПРЕТХОДНО: 

  • м-р Емилија Николовска- Спировски
  • Виолета Ангеловска, В.Д. 
  • Илчо Белџигеровски 
  • Александар Николовски
  • Никола Спировски 

Помошник Директор: 

  • м-р Илија Василевски/ ilijavasilevski@gmail.com

Стручни соработници:


  • Сузана Стојчевска - педагог/ suzanastojchevska@gmail.com 
  • Марија Трајковски - психолог 
  • Ивона Гроздановска - библиотекарка
  • Илчо Белџигеровски - библиотекар  

ПРЕТХОДНО: 
  • м-р Илија Василевски - социјален работник
  • Илија Христовски, педагог
  • Марија Грибовска, библиотекарка
  • Лила Ангелевска, библиотекарка 

НАСТАВНИЦИ:

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА:

Македонски јазик:  


  • Маја Јанакиевска  
  • Сузана Петковска  
  • Искра Поповска  
  • Лилјана Стефановска 

ПРЕТХОДНО: 
  • Јосиф Куновски
  • Васко Алабаковски 
  • Стефан ХаџиАнтоновски

Математика:  


  • м-р Елена Аспровска- Божиновска 
  • Наташа Гаревска- Василевска  
  • Анета Ѓоргиева - Наумовски  
  • Михајло Ставревски 

ПРЕТХОДНО: 
  • Ита Видева 
  • Мери Јовановска
  • Стефан Џолгановски
  • Соња Велковска
  • м-р Татјана Дамчевска

Англиски јазик: 


  • Александра Јанкуловска  
  • Билјана Китановска  
  • Едита Трифунова- Кузевска  
  • Џенет Тасковска  
  • Искра Поповска 

ПРЕТХОДНО:
  • Марија Доневска

Германски јазик:  


  • Лилјана Димеска  
  • Билјана Митковска 

Француски јазик: 


  • Симона Зарков

Ликовно образование: 


  • Славица Марковска 
     ПРЕТХОДНО:
     * Ѓорѓи Џајковски

Музичко образование:  


  • Драган Микаровски 

ПРЕТХОДНО: 
  • Магдалена Никодиновска
  • Методи Гершанов

Природни науки:  


  • Лилјана Мирчева- e-mail pntehnika@gmail.com                                  
Линкови со наставни содржини, упатства и информации: 
1. https://prirodninauki-5.weebly.com/ - 5 одд.                    
2. https://prirodninauki-6.weebly.com/ - 6 одд.                                                                                   
3. https://drive.google.com/open?id=1YCwFn2jE7FaCYWXO0DQGwOA38pmxjiO3 

Техничко образование:  


  • Игор Стојанов 

ПРЕТХОДНО:
  • Милица Димчевска
  • Панде Цилев

Информатика/Програмирање:  


  • Сашко Гошевски 

ПРЕТХОДНО: 
  • Зоран Куновски- Шпанец
  • Гоце Белџигеровски 

Географија: 


  • Душко Швигир  
  • Тако Стојани 

ПРЕТХОДНО: 
  • Елена Митревска
  • Лука Карапетроски

Историја: 


  • Ирина Николовска  
  • Тако Стојани 

ПРЕТХОДНО: 
  • Петар Солаковски
  • Кире Ивановски
  • Душко Швигир
  • Снежана Коњановска 

Етика: 


  • м-р Пеце Трифуновски 

Граѓанско образование: 


  • Снежана Брзевска 
  • Тако Стојани 

Биологија/Хемија: 


  • Благој Ристевски  
  • Гордана Гошевска 

ПРЕТХОДНО: 
  • Билјана Трампевска
  • Круме 
  • Боро Светозарев 

Физика/Иновации: 


  • Ана Стевановска- Илијовска

ПРЕТХОДНО: 
  • Загорка Гагачева

Етика во религиите: 


  • Златко Крстевски

Физичко и здравствено образование: 


  • Соња Белџигеровска  
  • Дона Димовска  
  • Иван Илиевски 

ПРЕТХОДНО: 
  • Лилјана Галовска
  • Илчо Белџигеровски

Јазик и култура на Власите: 


  • Вера Лековска 

Македонски јазик на учениците од другите заедници: 


  • Тефик Шабановски 

ОДДЕЛЕНСКА НАСТАВА:


  • Весна Дамевска 
  • Марина Докулевска  
  • м-р Жанета Здравковска  
  • Иле Јовановски 
  • м-р Лилјана Јошевска  
  • д-р Фанче Јошевска  
  • Фетие Кораќ 
  • Маја Мицевска  
  • Мери Наумовска  
  • м-р Билјана Карапетроска- Мицковска 
  • Славица Начовска  
  • Гордана Угриновска
  • Магдалена Огненовска
  • Марија Станковска  
  • Јасмина Танчевска
  • Шукрие Бајрамовска 
  • Гордана Тасевска  
  • Елена Трајковска  
  • м-р Емилија Николовска- Спировски 

ПРЕТХОДНО:
  • Виолета Ангеловска
  • Марија Свидерска
  • Иванка Мирчевска 
  • Александра Марковска
  • Виолета Талевска 
  • Олгица Ташковска 
  • Пера Кочовска 
  • Милица Рајковска 
  • Десанка Димитровска 
  • Цветанка Козарева 
  • Даница Стојановска
  • Марија Велевска 
  • Кристина Кузмановска 
  • Љубица Цветковска
  • Марија Алушевски
  • Милица Михајлова
  • Цвета Петковска
  • Цане Алексовски
  • Милица Нацкова
Администрација:
  • Наталија Балевска, правник
  • Соња Спасевска, благајник
  • Билјана Митевска, економ 
  • Лејла Најдевска, книговодител 
ПРЕТХОДНО:
  • Добрица Неделковска- правник
  • Љубица Петровска- благајник

Техничко - помошен персонал:

  • Љупчо Огненовски
  • Владе Врчковски 
  • Славе Бопковски 
  • Ѓултен Мехмедова
  • Јасмина Јосифовска
  • Елица Стојановска 
  • Игор Талевски 
  • Николче Јончевски 
  • Николчо Мицаковски 
  • Јасеми Раиф 
  • Елица Пројчевска 
  • Блага Гичевска 
  • Зоран Кирковски 
  • Севдет Мехмедов
ПРЕТХОДНО:
  • Ристе Секуловски
  • Велика Секуловска 
  • Цвета Дамчевска
  • Денка Стојчевска
  • Менка 
  • Велика Петковска
  • Менка  


0 Коментари:

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib